קנדה-ישראל מבצעת עסקה גדולה בסנט פטרסבורג

קנדה ישראל בהנהלת אסף טוכמאייר וברק רוזן יחד עם חברת אלקטרה בע"מ, דיווחו על עסקת נדל"ן משמעותית בסנט פטרסבורג שברוסיה, כך פורסם באתר TheMarker. במסגרת העסקה, יימכרו מלוא הזכויות בפרויקט בנייה המיועד למגורים לחברת "סטל סיטי", הנחשבת לגדולה שביזמיות הנדל"ן ברוסיה.

מדובר בקרקע חקלאית ששטחה 2,400 דונם בדרום העיר, שנקנתה על ידי קנדה-ישראל בשנת 2007 ב-100 מיליון דולר. לאחר כשנתיים, שונה ייעוד הקרקע לבנייה למגורים. מתוקף ההסכם, הזכויות להקמת הדירות יועברו לחברה הרוסית, בתמורה לתקבולים לקנדה-ישראל ולאלקטרה. היקף התקבולים – 17% ממכירת הדירות. בקרקע המדוברת ניתן לבנות כ-40 אלף יחידות דיור ובפרויקט קיימים כ-200,000 מ"ר של שטחי מסחר והם לא כלולים בעסקת המכירה. על פי הערכות, קנדה-ישראל בבעלות אסף טוכמאייר וברק רוזן, יחד עם אלקטרה, אמורות ליהנות מתקבולים של כ-500 מיליון דולר במהלך הקמת הפרויקט ושיווקו.

קראו את הכתבה:

הכתבה ב-TheMarker - ברק רוזן
הכתבה ב-TheMarker - ברק רוזן

נדל"ן ברוסיה – פרויקט פלנטוגראד

קנדה-ישראל (ברק רוזן אסי טוכמאייר) מפעילה בעיר סנט פטרבורג שברוסיה פרויקט נדל"ן רחב היקף הממוקם סמוך למצפה הכוכבים המפורסם Meridien Pulkovo. המצפה הוקם ב- 1833 ונחשב לאחד מאתרי המחקר החשובים לחקר החלל ברוסיה.

מצפה הכוכבים סיפק את ההשראה לאחד מתכניות המגורים השאפתניות ביותר של קנדה-ישראל (ברק רוזן אסי טוכמאייר). הפרויקט יושתת על עקרונות חדשניים ויציע סגנון חיים מודרני בסטנדרט גבוה. פרויקט הנדל"ן משתרע על שטח של כ-2,390,000 מ"ר ומתוכנן כרובע חדש בעיר עם 25,000 יחידות דיור לצד מבני ציבור, שטחי מסחר ומרכזי תרבות ופנאי.

העיר סנט פטרבורג נמצאת על גדת הים הבלטי והיא העיר השנייה בגודלה ברוסיה, עם 6 מיליון תושבים. העיר מדורגת כיעד התיירותי במקום ה-8 בעולם ומתהדרת במערך תשתיות ותחבורה מתקדמים ביותר.

לחצו למידע נוסף על פרויקטים נוספים של קנדה-ישראל – ברק רוזן אסי טוכמאייר