אודות ברק רוזן

ברק רוזן לונדון
קצת הסטוריה


ברק רוזן
ואסי טוכמאייר מכירים עוד מימי התיכון. לאחר שירותם הצבאי הם התלבטו האם להיכנס לתחום היהלומים, הביטוח או הנדל"ן – שלושה תחומים בעלי פוטנציאל צמיחה אדיר באותה עת. דרך מכר משותף, שהיה בבעלותו משרד תיווך קטן ברעננה, החלו שני החברים לעבוד כסוכני נדל"ן.

רוזן וטוכמאייר סומנו כהבטחה גדולה עוד בתחילת הדרך, כאשר כבר בחודש הראשון לעבודתם, שברו שיאים של עסקאות. זמן קצר לאחר מכן, הבינו כי האנרגיה המשותפת שלהם לא באה לידי ביטוי במשרד קטן זה והחליטו להמשיך הלאה בכוחות עצמם כדי לצמוח.

רוזן וטוכמאייר פתחו משרד בשם "פנטהאוז נדל"ן" בשנת 95, אשר גדל במהירות עד שהעסיק מעל עשרה מתווכים במשרה מלאה. בשנת 96 הם זיהו שוק חדש בעל פוטנציאל רב, והקימו את "החברה לפיתוח הגליל", אשר התמחתה ברכישת אדמות חקלאיות, שעדיין לא קיבלו אישור לשינוי ייעוד. שיטתם, שבין היתר נועדה להתגבר על הקושי הביורוקראטי שבהפשרת קרקעות, הייתה חלוקת האדמות לשטחים קטנים ומכירתן הלאה ליזמים אחרים.

כאשר האינתיפאדה גרמה למשבר רציני בכלכלה המקומית בשנת 98, נשאו את עיניהם לטורונטו, קנדה, שם ביססו את מעמדם כחלוצי נדל"ן ישראליים. רוזן וטוכמאייר רכשו בניינים, ערכו שיפוצים נרחבים בדירות ומכרו אותן ברווחים נאים.

בשנת 2006 רכשו חברה ציבורית (כשלד בורסאי) ושינו את שמה לפאנגאיה נדל"ן. באמצעות החברה החדשה גייסו הון לצורך מיזמים חדשים. בשנים האחרונות ברק רוזן ואסף טוכמאייר הרחיבו את עסקיהם לארצות הברית ואירופה, תוך מינוף הניסיון שצברו לאורך הדרך.

ברק רוזן - ישראל קנדה

הווה ועתיד

במהלך העשור השני של שנות ה-2000, שינתה "פאנגאיה נדל"ן" את שמה ל"ישראל קנדה" והונפקה בבורסה ומאז היא עוסקת בעיקר בפרויקטים של בניית מגדלי יוקרה ומשרדים רבי קומות, כדוגמת:

מגדלי מידטאון – שני גורדי שחקים ברחוב מנחם בגין בתל אביב. האחד משמש למגורים, והשני למשרדים (מידטאון Work). בנוסף, בנתה ישראל קנדה את מידטאון SHop, מתחם קניות, בילוי ופנאי, המהווה חלק ממתחם מידטאון.

פרויקטים בפארק צמרת ת"א:
מגדל המגורים W בתל אביב- הוקם כפרויקט של קבוצת רכישה. עם השלמתו, היה הבניין הגבוה בישראל המשמש למגורים. בנוסף אליו הוקמו על ידי ישראל קנדה מגדל W-Prime ומגדל W-Boutique.


מגדל רום –
מגדל בגובה 49 קומות, המאורגן כקבוצת רכישה על ידי ישראל קנדה וב.ס.ר. נבנה בפארק צמרת, רחוב ניסים אלוני 10, תל אביב.

פרויקטים נוספים:


מגדל הגימנסיה בתל אביב – נבנה כקבוצת רכישה. מבנה בן 29 קומות ברחוב בן שפורט 6 תל אביב.

אליפלט בתל אביב – 104 יחידות דיור, שטחי מסחר ומשרדים, ברחוב אליפלט 26 בתל אביב.

בית מיקרוסופט, הרצליה פיתוח – קמפוס אשר בנייתו הושלמה בהרצליה פיתוח.

Sea View הרצליה פיתוח – 2 בנייני משרדים בני 8 קומות כל אחד. המתחם משתרע על כ- 16 אלף מ"ר. פרויקט סמוך ונוסף הנבנה ברחוב החושלים, הוא Sea View 2, המהווה פרויקט המשך.

LIVE, תל אביב – שני מגדלים למסחר, מלונאות ולמגורים ברחוב הרכבת בתל אביב. כרגע בבנייה.

דה וינצ'י, ת"א – שני מגדלי מגורים בני 44 קומות ובהם 412 יחידות דיור, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים, ברחוב דה וינצ'י בתל אביב. הפרויקט כרגע בהקמה. מאורגן על ידי קבוצת רכישה.

ברק רוזן בכנס שוק ההון של כלכליסט 2022

פרויקט המגורים PLANETOGRAD בסנט פטרסבורג, רוסיה– מתחם של 2400 דונם שנרכש בשיתוף עם אלקטרה. החברות התקשרו עם יזם מקומי מוביל שמקים את הפרויקט בהיקף של כ- 25 אלף דירות למגורים.

"שערי צדק הישן"- חברת ישראל קנדה תבנה שני מגדלים במתחם המכונה "שערי צדק הישן" ברח' יפו בירושלים.

קמפוס WIX תל אביב – מתחם מסחר ייחודי, המיועד לחברת WIX הישראלית, המפתחת פלטפורמות להקמת ואחסון אתרי אינטרנט. על שטח של כ-40 דונם תקים החברה מערכת כבישים, שטחים ציבוריים, משרדים המיועדים למאות עובדים ומגרש פרטי המיועד למסחר. מתחם המסחר כולל שטחי מרתפים, קומות מסחר, מבנה ציבור ומשרדים.

אחד העם – בניין בוטיק יוקרתי אחד הממוקם על פינת רחובות אחד העם ורוטשילד, בפינה שקטה ומלאת חן, ובו 6 קומות בלבד. תמהיל הדירות נע בין דירות 2 חדרים, 3-4 פנטהאוזים ודירות גן.

במהלך שנים אלה מיצבה עצמה "ישראל קנדה" כגורם מרכזי ומוביל בשוק הנדל"ן הישראלי. שוויה של החברה נכון לסוף שנת 2020 עמד על למעלה מ- 1.1 מיליארד שקל.

ברק רוזן במשרד
במהלך עסקי משמעותי נוסף בתחום הנדל"ן, השלימה ישראל קנדה ביולי 2020 את רכישת של חברת מנרב פרויקטים הותיקה לפי שווי של 574 מיליון שקל.

תחום המלונאות

בנוסף לנדל"ן המגורים והמסחרי, ישראל קנדה, בראשות ברק רוזן, יצרה סינרגיה בין נדל"ן המגורים והמסחרי לתחום המלונות בו החלה ליטול חלק משמעותי הבאים לידי ביטוי במספר פרויקטים מרכזיים. לקראת 2021 צפויה ישראל קנדה מלונות לנהל כ-1,350 חדרים בתשעה בתי מלון אחרי שנת פעילות אחת:

מלון Play מידטאון בת"א – מלון לאנשי עסקים המציג קונספט חדשני ומציע תרבות אירוח המאפשרת אינטראקציה חווייתית ותקשורת בין אישית אמיתית.

מלון גלי כנרת (על שפת הכנרת), בו ישראל קנדה משקיעה כ- 20 מיליון שקלים בשיפוץ המלון, במטרה להפוך אותו למלון יוקרה. המלון יהווה את חוד החנית הצפונית של "ישראל קנדה מלונות".

מלון לייקהאוס כנרת הינו פנינה הממוקמת על שפת הכנרת, בשטח פתוח וירוק המשתרע על פני 220 דונם עם נוף עוצר נשימה. במלון 250 חדרים אשר בעיצובם הושקעה מחשבה רבה על מנת להעניק חווית אירוח איכותית, מודרנית ונוחות מרבית.

בסוף 2019 סיכמה ישראל קנדה על ניהול של מלון סוליי באילת וחכירתו ל-20 השנים הבאות, בעסקה המוערכת ב-24 מיליון שקלים.

פרויקטים נוספים בתחום המלונאות הם כפר הנופש נופי גונן ומלון הרלינגטון באשקלון.
כצעד נוסף לביסוס מעמדה כשחקן משמעותי בעולם המלונאות, "ישראל קנדה מלונות" הודיעה ב- 2020 על רכישת רשת מלונות טמרס בסכום של כ-155 מיליון ש"ח.

תחום הקנאביס

במקביל לפעילותו בתחום הנדל"ן, רוזן נכנס לעסקי הקנאביס, כששנת 2019 השלים עם קבוצת משקיעים בראשותו את ההשתלטות על קנביט, חברה העוסקת במחקר צמח הקנאביס.

בהמשך התמזגה קנביט עם תיקון עולם, לאחר שרכשה אותה ב-140 מיליון שקלים. בתחילת 2020, גייסה קנביט 26 מיליון שקלים בהנפקת מניות לציבור.

עם הפנים לשנת 2021, קנביט תפעל לשיווק מוצרי חברת תיקון עולם בשוק הישראלי של הקנאביס הרפואי (תיקון עולם הייתה בתקופת הקפאה עסקית עקב מגבלות משפטיות של הבעלים הקודם). כמו כן, קנביט וברק רוזן ימשיכו לחזק את המותג "קנביט" עצמו, בהתאם לרגולציה החדשה הקיימת בתחום הקנאביס הרפואי.

במקביל לפעילותו העסקית, ברק רוזן, יחד עם ישראל קנדה, תורם רבות לקהילה במסגרת פרויקטים שונים.

רוזן מתגורר בהרצליה, נשוי ואב לשלושה.

5 מחשבות על “אודות ברק רוזן”

  1. ברק רוזן אלוף, למשקיעים בארץ יש הרבה מה ללמוד ממנו.. יודע להתנהל בשוק שורי בצורה מופתית

כתיבת תגובה